Valjakkoajokilpailut 26.-27.4.
2003 KOULUAIKATAULU V. 16.4.
Luokka
1 SEURAKILPAILULUOKKA,
noviisit, avoin kansallisissa kilpailemattomille ajureille alle 120 cm
poneilla
9.00 1
Oona Viskari - Marttilan Gilda KR
2 Jaana Hokkanen-Jarvantarhan
Nestori NuR
3 Elina Kähkönen – Nemesis KR
Luokka
2 SEURAKILPAILULUOKKA,
noviisit, avoin kansallisissa kilpailemattomille ajureille poneilla ja
hevosilla
9.40 1 Heidi Henriksson/Päivi Kallionpää YR – Suristi+Armakka AURAMA
2 Paula Viita/Merja Pohjonen SuoRa – Batsepa HÄMR
3 Elina Haggren /Marko
Paprala UrHu - Pläsi UrHU
4 Mia Olin /Jenni Rajakallio PrS - Hiku-Hektor YR
5 Kaisa Närvänen /Simo Närvänen UrHu - Hessin Vahdotar UrHU
6 Jarmo Murola /Mirjam
Airio-Murola SS-92 - The Most SS-92
10.407
Linda Ring/Sebasian Ring V-NR – Raine V-NR
8 Katja Menschakof / Sirukin Valo YR
9 Jan Iven/Marla-Leena Iven Ri-Ra - Kartago Est Ri-Ra
10 Sari Tervo / Zafari Est YR
11 Katariina Lahti/Sirpa Ojala – Chamonix ImRa
12 Katariina Lahti/Saija
Koskinen Piaffe - Vertti-Paavi& Pisto-PJRS
13 Heidi Henriksson/Päivi Kallionpää YR
- Tammenpää Oliver AURAMA
Luokka
5 KANSALLINEN, vaativa, avoin poneille
12.00 1
Päivi Lehtonen/Elina Annala KR – Mirlakka KR
2 Paula Karhu/Annemari
Rajoo UrHu - Lapin Viri UrHU
Luokka
6 KANSALLINEN, vaativa, avoin hevosille
12.20 1 Tove-Maria Holmasto/Annamaija Hautala KrR
- Silvester II KrR
2 Leena Tuurna/Jouko Suojanen UrHu – Lars UrHU
3 Ben Simonsen
- Artemis Dk HUSR
4 Arja Ahkola -
Sg Tiger HyvUra
5 Michael van Assendelft/
Hans Haase HusR -Fakir HusR
6 Maija Niemelä/Arttu Niemelä AuRa- Ruskelan Dakota NaR
13.20 7
Leena Rimpiläinen/Heikki Kärkkäinen KiuRa - Lento-VenlatarKiuRa
8
9 Tove-Maria Holmasto/ Annamaija Hautala KrR - Wisconsin EstKrR
10 Marita Johansson/Nora Helenius MänRa - Double Trouble MÄNRA
11 Heikki Heiskanen - Dombi& Remeny Hurjat
12 Fredrik von Schantz
- Cevin & Littlefoot RaR
Luokka
3 ALUEKILPAILULUOKKA, noviisit, avoin poneille
15.00 1
Veera Kähäri/ Taina Riekkinen UrHu
- Hessin Pirpana UrHU
2 Raisa Takkinen/ Miia Puhakka AnRa – Vinsker KR
3 Marja-Liisa Rönn-Östertorps
Gnejs Sw (9) PRIMUS
4 Charlotta Turku/ Sofia Bussman RaR - It'S Casper RaR
5 Henna Ikonen/ Minna Kettunen - Snowberry Nestor UrHU
6 Paula Viita - Voutilan
Galax HÄMR
16.10 7
Niina Jokimies/Mari Ojala Skara – SG Step & Rufus Skara
8 Jenni Jokela/Essi Tillaeus Hurjat – Taavetti Hurjat
9 Anna Koivisto/Anni Tallgren - A.T.Pikku-Unelma UrHU
10 Hannu Kalalahti /Leena Hakala –
Hilske YR
11 Camilla Simonsen
- Polly &Anna HUSR
Luokka
4 ALUEKILPAILULUOKKA, noviisit, avoin hevosille
17.10 1
Eeva Lehtonen/ Katri Ojanen YR - Ekebo Felicia YR
2 Sanna Tirkkonen/ Sari Rönnqvist HusR - Candy Boy Dk HUSR
3 Susse Ring/ Klaes-Erik Ring V-NR - West Side Story Est V-NR
4 Hanna Uosukainen/ Jenni Vuori UrHu – Kuvastus UrHU
18.00 5
6 Hanne Lindell/ Katri Prinkkilä UrHu - Saanen Juikku UrHU
7 Anna Koivisto - Tosi-Juttu UrHU
8 Tove-Maria Holmasto/ Annamaija Hautala KrR - Finale Hun KrR
9 Fredrik von Schantz
/ Tove von Schantz RaR –Lebrecht RaR
Sinisellä
merkityt ajavat vain koulu+tarkkuus
Vaunujen
yhteiskäyttö
Pläsi –
Lapin Viri -Kuvastus
Hessin
Pirpana – Hessin Vahdotar
Pikku-Peto
– Freelander (maraton)
Raine –
Story
Wisconsin
– Finale – Sylvester II